Krwiodawstwo

Harmonogram akcji na rok 2018.
Jednocześnie informujemy, iż może się tak zdarzyć, że z różnych przyczyn będziemy musieli zmienić termin akcji a nawet odwołać. Jednakże za każdym razem będziemy o tym fakcie informować za pośrednictwem profilu: https://www.facebook.com/krwiodawstwoopole/

 

 


16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca i z tej okazji dołączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji polegającej na próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej przez jak największą ilość osób.
Celem akcji jest promowanie udzielania pierwszej pomocy przez każdego obywatela dużego i małego, ma to bardzo duży wpływ na przeżywalność ofiar wypadków i zdarzeń.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim zorganizował w siedzibie Komendy opolską próbę bicia rekordu, w której wzięli udział: strażacy, funkcjonariusze służby więziennej, uczniowie opolskich szkół oraz przedstawiciele społeczeństwa.
Nasza Komenda była jedyną jednostką strażacką w województwie lubelskim i jedną z nielicznych jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Polsce, którzy wzięli udział w akcji.

Próba trwała w całej Polsce od godz. 12:00 do godz 12:30. Każdy z uczestników przedsięwzięcia wykonywał 5 cykli resuscytacji ucisk-oddech po czym następowała zamiana miejsc, później kolejne 5 cykli i zmiana uczestników.
Zadanie było wykonywane na 7 fantomach do RKO jednocześnie: 6 fantomach osób dorosłych i 1 dziecka.

Po wykonaniu próby nastąpiło zwiedzanie Komendy, stanowiska kierowania oraz wspólne zdjęcie.

Więcej zdjęć na profilu Krwiodawstwo w KP PSP w Opole Lub.


Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim prowadzi zbiórki krwi w Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lub., Zespole Szkół w Poniatowej, Zespole Szkół w Opolu Lubelskim a także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą (woj. mazowieckie).

Zapraszam do obejrzenia reportażu z soleckiej akcji krwiodawstwa.

 


Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej PSP       w Opolu Lubelskim

Klub powstał oficjalnie 1 lutego 2012 roku, jednakże akcje pobierania krwi w KP PSP w Opolu Lubelskim organizowane są od 2007 roku.

Założycielem oraz pierwszym prezesem Klubu został mł. asp. Stanisław Kamela, który pełni tę funkcję nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Klub organizuje w siedzibie Komendy cykliczne, otwarte dla społeczeństwa  akcje oddawania krwi a także akcje rejestracji dawców szpiku kostnego. Poza siedzibą Komendy akcje oddawania krwi są również organizowane w placówkach oświatowych powiatu opolskiego, lubelskiego a także lipskiego (woj. mazowieckie).

Poniżej harmonogram stałych akcji krwiodawstwa:

Oficjalny profil Klubu HDK PCK przy KP PSP w Opolu Lubelskim ⇒