Ćwiczenia na lodzie

W ramach doskonalenia zawodowego w dniach od 15 do 17 stycznia 2018 r. poszczególne zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Opolu przeprowadziły ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia zostały zorganizowane na zamarzniętym naturalnym zbiorniku wodnym w Opolu Lubelskim. Ćwiczenia praktyczne poprzedzał instruktaż z zakresu bezpieczeństwa na obszarach zalodzonych, zabezpieczenia ratowników oraz zasad ewakuacji osób poszkodowanych z wody.

Czytaj dalej Ćwiczenia na lodzie

Awans na pierwszy stopień podoficerski

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim odbyła się uroczysta zmiana służby . W jej trakcie Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim bryg. Piotr Ołówek wręczył st. str. Konradowi Jareckiemu akt nadania stopnia sekcyjnego.

 

Zmiana na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Opolu Lubelskim

W dniu 27 lipca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Opolu Lubelskim przez st. bryg. mgr inż. Mariusza Nowaka i powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Opolu Lubelskim bryg. mgr inż. Zbigniewa Zielonkę.

Czytaj dalej Zmiana na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Opolu Lubelskim